גירושין בשיתוף פעולה - להתגרש בשלום

 

COLLABORATIVE DIVORCE - Life is short - get a divorce

 
גירושין בשיתוף פעולה הינו הליך שנעשה - בהסכמת הצדדים – ללא בית משפט. זוהי למעשה דרך מצוינת ליישב סכסוכים בין צדדים אל מחוץ לערכאות המשפטיות – אם בבית המשפט לענייני משפחה ואם בבית הדין הרבני – ופתרון המחלוקות נעשה בהידברות ובשיתוף פעולה עם צוות מקצועי.
 

האם מדובר על הליך גישור?

 
צריך להבין כי הליך גישור אינו הליך של גירושין בשיתוף פעולה. אמנם המהות של שני התהליכים הללו דומה, הרצון לעבור תהליך יותר נעים, מהיר ושווה לשני הצדדים והכי חשוב – לתת לשני הצדדים להחליט ביחד ולא לתת להתלקחות היצרים להגיע עד כדי דיונים סוערים בבית המשפט. בסופו של דבר הליך גישור מתבצע עם מגשר גירושין בלבד, כאשר מגשר זה לעתים לא יהיה עורך דין אלא רק יבצע את הגישור בעזרת הגישורים הבין אישיים שלו ויתווך בין שני בני הזוג כאשר להליך גישור יש את היתרונות שלו, כמו עלות נמוכה יותר אך בהליך זה לרוב לא יהיו אנשי מקצוע נוספים מעורבים.
 
 

סיוע בצוות מקצועי לתהליך של גירושין בשיתוף פעולה

 
סיוע בצוות מקצועי מביא לידי כך שהפתרון יהיה יעיל, זול והכי חשוב יגרום למזעור הנזקים למשפחה כולה ובפרט לילדים לטווח הרחוק.

הבסיס להצלחת ההליך של גירושין בשיתוף פעולה הינו יצירת אמון לרבות אמון בין עורכי הדין המייצגים את האינטרסים – כל עורך דין של הצד שלו וכאשר שמים את הצדדים במרכז ההליך כאשר הם מלווים בצוות שהוכשר בשיטה ואשר מסייע לשני בני הזוג, הצוות כולל עורכי דין המייצגים בהליך, אנשי טיפול, יועצים פיננסיים, יועצים לפי תחומי המחלוקת – וכל אלה עובדים כצוות אשר אמור ליתן את התמיכה לצרכי המשפחה על מנת לעשות את הבחירות הנכונות לשיפור המצב הכלכלי, הרגש והמשפטי של כל אחד במשפחה בהרכבה החדש.

 
לפרטים נוספים אדות השיטה צרו קשר עם עו"ד רינה פוליטי - 0723291407
 
 
גירושין בשיתוף פעולה
 

גירושין בהסכמה של שני הצדדים

 
היופי שבגירושין בהסכמה היא שהצדדים לוקחים את החלק העיקרי בהליך ועורכי הדין נותנים את מפת הדרכים לעבור את המסע כאשר גם התוצאה תהיה בידי הלקוח..

תפקידם של עורכי הדין, בין היתר, ליתן את הידע באשר לדין להביא את הצדדים למודעת רגשית והבנה כלכלית בעזרת היועצים ובכל אלה יוכלו הלקוחות להיעזר כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורם
סוף דבר, מדובר בשיטה ייחודית וחדשנית שבמרכזה עומדת המשפחה כולה שכן הצדדים – ההורים – מתגרשים אבל המשפחה לעולם לא מתגרשת. ועל כן, יש לראות את טובת המשפחה כולה כאשר מקבלים החלטות אשר כאשר הן מתקבלות בשיתוף פעולה הן ייושמו בדרך של הבנה ומזעור המחלוקות שבין הצדדים.

 

למי השיטה מתאימה?

 
השיטה מתאימה לכל אלה אשר שמים את צורכי המשפחה מעל לצורכיהם שלהם, לרבות צורכי הילדים, ולאלה אשר מבינים את המשמעות של חיסכון בעלויות כספיות והבנה של חשיבות הקשר גם לאחר הגירושין.

 

מהם גירושים בשלום?

 
 
 

מתי כדאי לפנות לתהליך זה?

 
לתהליך כדאי לפנות כאשר בין בני הזוג ישנם מחלוקות וכאשר הצדדים יודעים ופתוחים לכך כי לצורך פתרון המחלוקות צריכים להיות מעורבים אנשים מקצוע שלעתים מייקרים את ההליך אך בהחלט מביאים את המשפחה לכדי הסכמות תוך פתרון הבעיות הרגשיות, הכלכליות והאחרות על ידי אנשי מקצוע.

מקרים נוספים המתאימים להליך זה החשש מפני "התלקחויות" ביניים אשר יכולות לקרות ואשר יכולות להימנע על ידי אנשי מקצוע מיומנים שזמינים לבני הזוג בכל עת.
 
להתגרש בשלום
 

מספר גורמים הלוקחים חלק בגירושין בשיתוף פעולה?

 

מטפלים ועובדים סוציאליים

 
בתהליך גירושין כשלבני הזוג יש כבר ילדים העובדים הסוציאליים יהיו חשובים לרווחתם, יש לשיתוף שלהם בתהליך חשיבות גם מבחינת ההורים. לגירושין יכולות להיות השלכות על הילדים לטווח הארוך ולכן צריך שעובד סוציאלי ידבר עם בני הזוג, יסביר להם על התהליך ועל מה שעלול לקרות במהלכו וכמובן יענה להם לכל השאלות.
לעתים גם הצדדים עצמם מקבלים הדרכה הורית.

 

פסיכולוגים

 
מלבד העובדים הסוציאליים יש אפשרות לערב גם פסיכולוגים. הם יכולים לעזור בעיקר לבני הזוג בתהליך ללא קשר לילדים כיוון שהנישואין השפיעו עליהם במידה רבה. לכן בעת הגירושין יכול להיות שייווצר חלל גדול שיהיה קשה לסגור ולמעשה בני הזוג, לא משנה מה הסיבה שבגינה הם החליטו להתגרש, לא ימצאו את עצמם בסטטוס החדש. יש צורך לעבור הכנה לכל מה שיגיע ולכן מוטב לדבר עם פסיכולוג. אמנם הפסיכולוג לא איש מקצוע שמומחה בגירושין אך הוא יוכל לשמוע את בני הזוג ולעזור להם להתכונן למצב החדש כך שהתגובות שלהם ושל הסביבה לא יפתיעו.

 

יועצים כלכליים

 
תהליך הגירושין הוא שינו קיצוני בחיים הכלכליים. ללא עזרה כלכלית ולא בדמות כסף אלא בדמות ייעוץ, יכול להיות שבני הזוג לא יצליחו להסתדר אפילו בדברים די שוליים ולמרות שיש להם הכנסה. יהיה קשה שוב להסתדר בתור אדם יחיד ללא תא משפחתי, יכול להיות שהיועצים יעזרו להגיע להסכמות בענייני חלוקת הרכוש המשותף וכן הלאה.

 

יתרונות השיטה

 

יתרונות רגשיים

 
היתרונות החשובים ביותר הם בתחום הרגשי. לא קל לעבור חוויה של גירושין והיא יכולה להיות עוצמתית מאוד בעיקר כאשר היצרים מתלהטים. תהליכי גירושין לעתים יכולים להגיע למצבים שבהם אי אפשר לחשוב בצורה רציונלית מה שכמובן יכול להשפיע גם על שארית חייהם של בני הזוג, על הסביבה וגם על קבלת ההחלטות בתהליך. לעתים גם בבית המשפט ייחשפו פרטים רבים שנועדו לנגח אחד את השני, מה שאפשר לחסוך בקלות על ידי גירושין בהסכמה שיהיה הליך הרבה יותר רגוע.

 

יתרונות כלכליים לתהליך

 
הליך גירושין בהתערבות בית המשפט יכול להיות יקר, אם יהיו דיונים רבים ורכוש רב יהיה מונח על הכף, כמו גם בעיות בענייני המשמורת והסדרי השהות, המחיר של הגירושין רק יעלה. לעומת זאת גירושין ללא התערבות בית המשפט יכולים להיות נמוכים משמעותית. כמובן שיש משמעות למחיר מבחינת אנשי המקצוע שצריכים להיכלל לפי המצב האובייקטיבי בתהליך וגם הדרישה של בני הזוג, אך בכל זאת מדובר במחיר נוח יותר בעיקר במצב כלכלי רגיש זה.

 

חסרונות כלכליים לתהליך

 
הליך המצריך מומחים הינו הליך היקר מהליך גישור רגיל אבל אין ספק כי חוסך משאבים בעתיד לגורמים טיפוליים אשר תחת שיסייעו למנוע נזקים בעתיד, הם צריכים לטפל בנזקים שכבר נגרמו.