פוליטי רינה משרד עורכי דין
חותם אמינות
חותם אמינות

גירושין | משרד עורכי דין גירושין בחיפה

עצות חכמות למתגרשים

גירושין, הוא הליך מורכב עבור כל המעורבים בו – האדם שהיה הכי קרוב, החבר, המאהב, הופך לעיתים להיות אויב ועם כל האמוציונליות שמלווה את התהליך, צריך לדעת לשמור על שיקול דעת ופרקטיות, לחשוב קדימה, להבין מה אתם רוצים, אלו אינטרסים שלכם מנוגדים לאלו של בן / בת הזוג שלכם ואיך אתם דואגים שהאינטרסים הללו לא יפגעו. אז בשביל לא "להתלכלך" יותר מדי ולהגיע למצב שאתם כבר לא מזהים את עצמכם בכל התהליך הזה, הנה מספר עצות:

שמרו על הילדים

מתגרשים רבים, שוכחים בתוך המריבות וההשמצות ההדדיות, את האינטרס המשותף הגדול שלהם – הגנה על הילדים. גם אם הליך הגירושין, נהיה "מכוער", חשוב לשמור את הילדים מחוצה לו. בסופו של דבר, לאחר שהליך הגירושין יסתיים, בן הזוג שלכם כבר לא יהיה בן הזוג שלכם, אבל הוא יישאר ההורה של הילדים שלכם לכל החיים.

הכירו את הזכויות שלכם ודעו מה אתם רוצים להשיג

הליך גירושין הינו הליך משפטי מורכב ואי אפשר באמת לדעת איך הוא יסתיים, אבל מה שבטוח הוא שתוצאותיו יכולות להשפיע משמעותית על המשך חייכם. לכן, מאוד חשוב לשמור על שיקול דעת, להתייעץ עם עורך דין מקצועי מתחום דיני משפחה, עוד טרם ההליך, להבין מה הזכויות המשפטיות שלכם ולחשב את הצעדים הבאים שלכם בקפידה, תוך בניית אסטרטגיה מסודרת.

השתדלו להיות הראשונים בהגשת התביעה

השתדלו להיות הראשונים אשר מגישים את התביעה בערכאה המשפטים המועדפת עליכם ובכך בעצם תשיגו יתרון בהמשך הדרך. אחת הסיבות לכך, היא טענה הגורסת, שבית הדין הרבני כערכאה המשפטית הוא יותר טוב עבור הגבר ובית המשפט לענייני משפחה יהיה עדיף לאישה. לא מדובר בטענה חד משמעית, כך שאם בן הזוג שלכם בכל זאת, הקדים אתכם, אין סיבה להילחץ – עורך דין גירושין מקצועי יוכל לסייע לכם גם בסיטואציה הזאת.

לייעוץ בנושא גירושין ותיאום פגישה התקשרו 073-7818760

נסו להגיע להסכם

הדרך הטובה ביותר להתגרש, היא על ידי גיבוש הסכם גירושין המוסכם על שני בני הזוג. זכרו, שאם יש דרך כלשהי לגבש הסכם שכזה, תוכלו לסיים את הפרק הזה בחיים שלכם בצורה נעימה ועם מינימום פגיעות רגשיות בכם או בילדים.

אי הוודאות בזכויות הפנסיה בעת גירושין

אחד הנושאים החשובים ואשר לגביהם קיימת אי בהירות ו/או יותר נכון אי וודאות הוא חלוקת הזכויות הכספיות בין בני זוג – זכויות שטרם גמלו.

הזכות העיקרית שטרם בא מועד פירעונה בעת הגירושין הינה זכות הפנסיה שבדרך כלל מהווה אחת הזכויות המשמעותיות והגדולות ביותר שנצברו במהלך החיים המשותפים.

מסיבה זו, ככל הנראה, אין חיוב של מי מהצדדים להוון את הפנסיה בטרם הגיע מועד הפירעון וזאת מאחר ובפועל יכול להיות מצב שבו כל הזכויות שנצברו בין בני הזוג אינן מכסות את סכום הפנסיה ועל כן, אחד מהצדדים יכול לצאת ללא רכוש בעוד האחר נשאר וכל הונו בידו.
בני זוג זכאים למחצית זכויות הפנסיה הנצברות, ככל הזכויות הכספיות אשר נצברות במהלך חיי הנישואין (למעט כספי פיצויי נזקי גוף וכספי ירושה).

בטרם ניתנת הסכמה להיוון סכומי הפנסיה חשוב לדעת, שאם חלילה מי מהצדדים הולך לעולמו בטרם הגיע עת פירעון הפנסיה ולאחר פרידה או גירושין, הרי שהצד השני, למרות שהוא נחשב "בעלים" של הפנסיה אינו זכאי לחלקו על פי פסק דין או על פי הסכם ממון. כיום המצב הוחמר בהתאם לחוק ההסדרים 2002 כאשר במקרה של פירוד מעל שנה (כשאין קטינים) בן הזוג יאבד כליל את חלקו. לפיכך, אין אפשרות להבטיח לגרושים בטחון כלכלי לעת זקנה במיוחד כאשר אין שוויון בקרן הפנסיה וצד אחד צבר הרבה יותר מהצד השני.

עומדת על שולחן הכנסת הצעת חוק אשר באה בעקבות מצב דברים אבסורדי זה ועל מנת לאפשר חלוקה הוגנת של זכויות הפנסיה כך שבפועל הזכות תחולק עוד בטרם הגיע זמן פירעונה מבלי לפגוע בזכות עצמה.
 
כב' השופטת וילנר בפסק דין בערעור פונה למחוקק ליתן פיתרון להיעדר ההיגיון בכך שהגרוש או הגרושה לא זכאי לפנסיית שאירים אשר נצברה במהלך החיים המשותפים כך היא קובעת: "התוצאה לפיה הגרוש/ה אינו/ה זכאי/ת לפנסיית השאירים אשר נצברה לאורך שנים ארוכות , הינה תוצאה קשה החותרת תחת התכלית הסוציאלית העומדת בבסיס פנסיית השאירים".

במקרה שהצעת החוק תתקבל בסופו של יום, הנטל לא ירבוץ על הצד בעל הזכות הגבוהה ותהיה וודאות לעת זקנה של מי מהצדדים.

עד שתתקבל הצעת החוק ותהפוך לחקיקה, הרי ראוי, כדאי וצריך לקבל ייעוץ משפטי בטרם מתן הסכמות כאלה ואחרות בכל הקשור להיוון הפנסיה (שכן, כאמור אין חיוב כזה), להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה לרבות בגירושין וחלוקת איזון משאבים במגמה למקסם את הזכויות כפי שאלה מגיעות על פי החוק והפסיקה.

חשיבות הייצוג על ידי עורך דין גירושין

החלטתם להיפרד? יש ביכולתכם לבחור באחת משתי דרכים: הראשונה הינה דרך ערכאות שיפוטיות והשנייה בדרך של הגעה להסכם גירושין ולעתים אף להסכמי שלום בית מעין ניסיון אחרון לשיקום התא המשפחתי טרם פירוקו.

בשני המקרים יש חשיבות מירבית להיעזר בעורך דין המתמחה בדיני משפחה עורך דין מקצועי ומיומן אשר יוכל ליתן לכם את הכלים והייעוץ הנכון בכל השלבים המובילים להשגת היעד המבוקש.

בשל היות הליך הגירושין מלווה ברגשות מעורבים ובדרך כלל רצון שלא לפגוע בילדים, חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין שכן שיקול הדעת שלכם יכול להיות מוטעה, גם אם הדברים נראים פשוטים.

בכל עניין ובדיני משפחה בפרט, כאשר נעזרים בעו"ד מיומן מהתחום המבוקש הרי שתשלום שכר הטרחה מהווה בעצם חיסכון כלכלי לעתיד כאשר הוא זה שימנע טעויות אשר יכולות לעלות ממון ניכר ופגיעה כלכלית בלתי הפיכה בשל היות ההליך, בדרך כלל, מסתיים בפסק דין מחייב!! אשר קשה מאוד לבטלו ו/או לשנותו במיוחד בדיני המשפחה.

ידיעת הזכויות כמו גם החובות בטרם הגעה להסדר גירושין ובטרם נקיטת הליכים בערכאות שיפוטיות, יכול שתביא לתוצאות המקוות ולשמירת הזכויות ככל שישנן כאלה, ומאידך – אי ידיעת הזכויות הללו יכול להוביל צד אחד לעשות טעויות אשר יותירו אותו ללא זכויותיו כאשר הצד האחר ימנף טעויות הללו כדי לצמוח כלכלית.

ייצוג משפטי ראוי והולם ישאיר את הצדדים במרכז העניינים כאשר אלה יהיו שותפים לכל החלטה ו/או פעולה שתינקט, תוך שימת דגש על שיתוף פעולה בין עורך דין ללקוח לרבות הבאת כל המידע בפני עורך הדין אשר הוא יהיה על הבחירה מה החשיבות של כל מסמך ומסמך ובאילו מסמכים ייעשה שימוש.

לסיכום, נטילת ייצוג בכל תחום ובתחום המשפחה בפרט חיונית ביותר לצורך הגעה להסדרים ו/או ייצוג בבתי משפט הולמים תוך שימת דגש על הזכויות והחובות במגמה שצד לא יצא נפסד בשל רצונו לסיים את ההליך במהירות מירבית. היתרון הנוסף בייצוג הולם הוא העובדה כי ייצוג של מומחה בתחום יכול שיחסוך ממון רב לצד המיוצג בשל העובדה כי זכויותיו יישמרו בדרך הטובה ביותר.

מרוץ סמכויות

בני זוג המתגרשים במדינת ישראל יכולים להשתמש באמרה "כל הקודם זוכה", לאמור בדין הישראלי קיימות 2 ערכאות שיפוטיות המוסמכות לדון בעניינים הכרוכים בהליכי הגירושין (למעט מזונות קטינים הנתון לסמכותו הבלעדית של בית המשפט לענייני משפחה). לתהליך זה אנו קוראים מרוץ סמכויות". לאמור מי שפונה לערכאה הנוחה לו הוא זה שידו תהיה על העליונה בהליך והוא שיקבע מי הערכאה שתדון בעניינו, את אופי הדיון וסביר להניח שככזה לפחות בתחילת הדרך הוא ינחיל חוסר נוחות לצד שכנגד "שנרדם בשמירה". באתר שלנו תוכלו למצוא טיפים היכולים לסייע בתחילתו של ההליך ובעקבות כך, תוך קביעת אסטרטגיה נכונה, למצב דברים של חוסר נוחות ואולי אף רצון להתפשר כבר בתחילת הדרך.

מחפשים עורך דין גירושין חיפה והסביבה? הגעתם למקום הנכון!

עו"ד רינה פוליטי , עם עשרות שנים של נסיון כאן ואלפי לקוחות מרוצים , כאן  עבורכם לליווי יעוץ וכל מה שתצטרכו בהליך המורכב . התקשרו עוד היום 073-7818760

אולי יעניין אותך גם:

 
 
 
 
 

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון של העסק מופיע בדף צור קשר באתר

הצהרת נגישות עסק

אין קבלת קהל – יש לתאם איתנו פגישה במקום מונגש

× וואטסאפ